Bartosz Jastal

 
W moim przypadku fotografia to pasja, sposób patrzenia na świat i styl życia. Od kilku lat zajmuje się nią zawodowo, poza ukończeniem Studiów Wyższych (Politechnika Śląska), ukończyłem też Europejską Akademię Fotografii w Warszawie (EAF). Byłem współzałożycielem Studia BezNazwy – galerii artystycznej fotografii ślubnej. Poza fotografią ślubną, na co dzień zajmuję się również artystyczną fotografią portretową, modową oraz fotografią reklamową. Jednak to właśnie ludzie są ulubionym motywem moich fotograficznych zainteresowań – chcę pokazywać nieodłączne w ich życiu emocje, nastroje, łapać chwile, te ulotne jak i te najważniejsze.
Jestem członkiem najbardziej prestiżowych, międzynarodowych organizacji, skupiających najlepszych fotografów ślubnych na świecie: The Wedding Photojurnalist Association (WPJA) oraz The Artistic Guild of the Wedding Photojournalist Association (AGWPJA)

W ramach obu tych organizacji odniosłem wiele sukcesów – m. in. w klasyfikacji generalnej AGWPJA za rok 2008 zostałem sklasyfikowany wśród TRZECH najlepszych fotografów z całego świata, dodatkowo jako jedyny fotograf z Europy w pierwszej dziesiątce.
W 2009 klasyfikacji generalnej WPJA zostalem sklasyfikowany wśród SZEŚCIU najlepszych fotografów z całego świata..
Ponadto w 2008 roku wygrałem klasyfikacje generalną konkursu fotograficznego o nazwie Trash The Dress” zorganizowanego przez WPJA.

Sukcesy te, zawdzięczam temu, że w ramach obu tych organizacji w ciągu ostatnich 2 lat ponad 60 moich fotografii zostało nagrodzonych.

W swojej dotychczasowej karierze fotografowalem śluby m. in. w USA, Maroku, Anglii, Irlandii, Grecji,Turcji, Włoszech, Francji, Norwegii i wielu innych krajach Europy i Świata.